SOLO DEDEKTÖR TEST

Bütün kamu ve özel kurumlarda ve hatta artık evlerimizde bulunan yangın alarm sistemlerinin çalışıp çalışmadığı belirli peryodlarla kontrol edilmelidir. Bu cihazlar ortam koşullardan etkilenmekte olup zaman içerisine bozulabilmektedirler.

Yangın alarmlar sistemlerinin kurulu olduğu binalarda sistem basitçe algılama dedektörleri, sirenler, butonlar, modüller ve bunların bağlı olduğu ana panelden ibarettir. Bu sistem farklı senaryolarla bina içi komple kontrol sistemlerine dönüştürülebilir. Asansörler, kapılar, pencereler, fırınlar,doğalgaz sistemleri vb kritik bölgeler yine yangın alarm sistemleri tarafından kontrol edilir. Bu nedenle yangın alarm sisteminin bakımı önemlidir.

Yangın alarmlarının bakımları özel bakım firmaları veya kurumların kendi bünyelerindeki teknik servis ekiplerince yapılmaktadır.

Ürünlerinin dağıtımını yaptığımız İngiliz Solo firması Yangın Alarm Sistemlerinin bakımları konusunda rakipsiz ve tektir. Konusunda uzmandır. Solo tarafından geliştirilen ürünlerle düşük maaliyetlerle ve en kısa zaman aralıklarında yangın alarm sistemlerinin önce testleri daha sonrada bakımları yapılabilir.

Yangın alarm sisteminin bakımında ilk aşama, sistemi oluşturan ekipmanların çalışıp çalışmadığının kontrolüdür,

  • Panel çalışıyor mu? Akü durumları nedir?
  • Panel üzerinden sistemde varsa hatalar tespit edilir.
  • Sisteme bağlı dedektörlerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
  • Sisteme bağlı butonların durumu ve camları kontrol edilir.
  • Flaşör ve sirenler çalıştırılarak kontrolleri yapılır.
  • Sisteme bağlı varsa modüller ve bunların bağlı oldukları diğer sistemlerin çalışması kontrol edilir.

 

Özellikle fabrikalar ve özel kullanımlı depolarda tavan yükseklikleri fazla olabilir. Bu tarz yerlerde dedektörlerin test  ve bakımlarının yapılabilmesi için önceden merdiven, vinç, forklift veya iskele kurmak gibi ekonomik ve zaman yönünden maliyetli yöntemler kullanılıyordu.

Solo Dedektör bakım setlerimiz ile 2.5 metreden 9 metreye kadar değişen yüksekliklerde dedektörlerinizin testlerini ve bakımlarını yapabilirsiniz. İhtiyaca uygun olacak setlerimiz içinden çıkan dayanıklı fiberglass teleskobik çubuklarımızın baş kısımlarına diğer Solo test ve sökme-takma aparatlarını takarak hem dedektörleri test edebilir hemde sökerek temizliklerini yaptıktan sonra geri takabileceksiniz. Tüm bunları yaparken herhangi bir ek yardımcı malzemeye veya ekipmana gerek duymayacaksınız.

Bütün SOLO Dedektör Test ürünleri birbirleri ile uyumlu parçalardan oluşmaktadır. Uzatma çubukları ucuca takılarak 9metreye kadar çalışma imkanı tanır. Diğer depolama ve taşıma durumlarında bu çubuklar 1.25metre yer kaplamaktadırlar.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.
İletişim

Solo Dedektör Test ürünlerini firmamız üzerinden havale, eft veya mail order ödeme seçenekleri satın alabilirsiniz.

Firmamızın Ankara dışında hiçbir yerde bayisi veya toptancısı yoktur. Solo Test ürünlerini tarafımızdan direkt satın alabilirsiniz. Siparişleriniz aynı gün kargo ile adresinize iletilir.

Solo Dedektör Test ürünleri Avrupa menşeidir. Ürünlerimizin hepsi kendisi tarafından geliştirilen güvenlik standartlarına uygun mamullerine verilen UL sertifkasına sahiptir. UL sertifikası uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Sertifikalarımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Solo Dedektör Test Ürünleri Uluslararası Serfikaları

 

Yangın algılama sistemlerine bağlı olarak çalışan ekipmanlardan Isı ve Sıcaklık Artış Dedektörlerinin testi için Solo 461 Kablosuz Test Seti ve Solo 424 Kablolu Isı Dedektör Test Aparatı kullanılır. Bu ürünlerimiz kapalı hazne içerisinde iyonize ısı vererek dedektörün çalışma sıcaklığı olan yaklaşık 50 santigrat derecelik ısı elde edilir ve çalışıp çalışmadığı test edilir.