FAQs

Frequently Asked Questions


Dedektör temizlemek için Solo A7 Dedektör Temizleme Spreyimiz kullanılmaktadır.

Tüm dünyada onaylı Solo A7 dedektör temizleme spreyi fonksiyonel temizleme için tam uyum sağlayan parçacıklar içerir. Aerosol şeklinde ambalajlanmış olup profesyonellerin tercihi diğer Solo ürünleri ile kullanım için tasarlanmıştır.

UL ve ULC Uluslararası Sertifikalı Dedektör üretici onaylı Yanmaz Hızlı aktivasyon Hızlı temizleme zamanı Toksik madde bulundurmaz Hiçbir zararlı kalıntı bırakmaz 250 ml

Yangın alarm sistemlerinin en önemli ekipmanları olan dedektörler zaman içerisinde bulundukları çalışma koşullarındaki toz ve kirlerden ötürü sensörleri kapanır ve dumanı ve diğer gazları algılayamaz hale gelirler.

Bu durumda alarm sistemleri sağlıklı bir şekilde çalışmaz ve yüksek maaliyetli yangınlarda görevlerini yerine getiremezler.

Dünya’da Yangın Alarm Sistemlerinin Testi ile ilgili tek firma olan SOLO’nun Duman ve Kombine Dedektörlerin temizliği için ürettiği SOLO A7 Temizleme Spreyi Duman dedektörlerinin mekanik parçaları yoktur. Genelde zaman içerisinde bozulma veya hatalı alarm verme sebebi sensörlerinin toz ve kir parçaları ile tıkanmış olmasındandır. Dedektörlerin ortamın tozluluk durumuna veya işletmenin çalışma sektörüne göre yıllık 1 ila 6 aylık peryodlarla bakımının yapılmasının gerekmektedir. Bakım için SOLO A7 Dedektör Temizleme Spreyi konusunda rakipsizdir. Benzer veya muadil bir dedektör temizleme spreyi yoktur.

Bütün kamu ve özel kurumlarda ve hatta artık evlerimizde bulunan yangın alarm sistemlerinin çalışıp çalışmadığı belirli peryodlarla kontrol edilmelidir. Bu cihazlar ortam koşullardan etkilenmekte olup zaman içerisine bozulabilmektedirler.

Yangın alarmlar sistemlerinin kurulu olduğu binalarda sistem basitçe algılama dedektörleri, sirenler, butonlar, modüller ve bunların bağlı olduğu ana panelden ibarettir. Bu sistem farklı senaryolarla bina içi komple kontrol sistemlerine dönüştürülebilir. Asansörler, kapılar, pencereler, fırınlar,doğalgaz sistemleri vb kritik bölgeler yine yangın alarm sistemleri tarafından kontrol edilir. Bu nedenle yangın alarm sisteminin bakımı önemlidir.

Yangın alarmlarının bakımları özel bakım firmaları veya kurumların kendi bünyelerindeki teknik servis ekiplerince yapılmaktadır.

Ürünlerinin dağıtımını yaptığımız İngiliz Solo firması Yangın Alarm Sistemlerinin bakımları konusunda rakipsiz ve tektir. Konusunda uzmandır. Solo tarafından geliştirilen ürünlerle düşük maaliyetlerle ve en kısa zaman aralıklarında yangın alarm sistemlerinin önce testleri daha sonrada bakımları yapılabilir.

Yangın alarm sisteminin bakımında ilk aşama, sistemi oluşturan ekipmanların çalışıp çalışmadığının kontrolüdür,

  • Panel çalışıyor mu? Akü durumları nedir?
  • Panel üzerinden sistemde varsa hatalar tespit edilir.
  • Sisteme bağlı dedektörlerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
  • Sisteme bağlı butonların durumu ve camları kontrol edilir.
  • Flaşör ve sirenler çalıştırılarak kontrolleri yapılır.
  • Sisteme bağlı varsa modüller ve bunların bağlı oldukları diğer sistemlerin çalışması kontrol edilir.

 

Özellikle fabrikalar ve özel kullanımlı depolarda tavan yükseklikleri fazla olabilir. Bu tarz yerlerde dedektörlerin test  ve bakımlarının yapılabilmesi için önceden merdiven, vinç, forklift veya iskele kurmak gibi ekonomik ve zaman yönünden maliyetli yöntemler kullanılıyordu.

Solo Dedektör bakım setlerimiz ile 2.5 metreden 9 metreye kadar değişen yüksekliklerde dedektörlerinizin testlerini ve bakımlarını yapabilirsiniz. İhtiyaca uygun olacak setlerimiz içinden çıkan dayanıklı fiberglass teleskobik çubuklarımızın baş kısımlarına diğer Solo test ve sökme-takma aparatlarını takarak hem dedektörleri test edebilir hemde sökerek temizliklerini yaptıktan sonra geri takabileceksiniz. Tüm bunları yaparken herhangi bir ek yardımcı malzemeye veya ekipmana gerek duymayacaksınız.

Bütün SOLO Dedektör Test ürünleri birbirleri ile uyumlu parçalardan oluşmaktadır. Uzatma çubukları ucuca takılarak 9metreye kadar çalışma imkanı tanır. Diğer depolama ve taşıma durumlarında bu çubuklar 1.25metre yer kaplamaktadırlar.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.
İletişim

Solo Dedektör Test ürünlerini firmamız üzerinden havale, eft veya mail order ödeme seçenekleri satın alabilirsiniz.

Solo C3 Karbonmonoksit Dedektör Test spreyi alan müşterilerimizin bazıları aerosol tüp şeklinde olan ürünü, içerdiği test gazı nedeniyle çok hafif olmasından dolayı boş sanmaktadır. Ürün Karbonmonoksit(CO) gazı simulasyonu içerdiğinden aşırı derecede hafiftir. Ancak içerisinde yaklaşık 50 dedektörü test edecek kadar içerik bulunmaktadır.

Bir kutu Solo A5 Duman Dedektörü Test Spreyi kullanıma bağlı olarak yaklaşık 40-50 adet civarı duman dedektörü test edebilmektedir. Bu sayı Solo 330 Test Başlığı ve diğer Solo Test Setleri ile kullanımlarda daha da artmaktadır. Test başlığı içerisinde sprey daha ekonomik kullanıldığından manuel kullanıma göre daha fazla dedektörü test edebilmektesiniz.

Firmamızın Ankara dışında hiçbir yerde bayisi veya toptancısı yoktur. Solo Test ürünlerini tarafımızdan direkt satın alabilirsiniz. Siparişleriniz aynı gün kargo ile adresinize iletilir.

Solo Dedektör Test ürünleri Avrupa menşeidir. Ürünlerimizin hepsi kendisi tarafından geliştirilen güvenlik standartlarına uygun mamullerine verilen UL sertifkasına sahiptir. UL sertifikası uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Sertifikalarımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Solo Dedektör Test Ürünleri Uluslararası Serfikaları

 

Yangın algılama sistemlerine bağlı olarak çalışan ekipmanlardan Isı ve Sıcaklık Artış Dedektörlerinin testi için Solo 461 Kablosuz Test Seti ve Solo 424 Kablolu Isı Dedektör Test Aparatı kullanılır. Bu ürünlerimiz kapalı hazne içerisinde iyonize ısı vererek dedektörün çalışma sıcaklığı olan yaklaşık 50 santigrat derecelik ısı elde edilir ve çalışıp çalışmadığı test edilir.